Najczęściej zadawane pytania

Jakiej jakości są produkowane przez was pieczątki?
Możemy zagwarantować najwyższą jakość i wieloletnią gwarancję. Oczywiście można spotkać na rynku pieczątki nieco tańsze, lecz ich jakość odbiega zasadniczo do naszych produktów. Mamy wielu Klientów, którzy skuszeni ceną zamawiali pieczątki w supermarketach czy w innych punktach przyjęć i po niedługim czasie musieli ponownie wykonywać pieczątkę. Podobnie zresztą jak w przypadku wirtualnych „producentów”, którzy oferują pieczątki wyłącznie przez internet. U nas możesz osobiście wybrać wzór, czy też omówić projekt. Jesteśmy bezpośrednimi producentami, nie musimy więc korzystać z niskiej jakości urządzeń i chemikaliów, aby zapłacić pośrednikom. Wśród naszych Klientów zdarzają się tacy, którzy korzystają z pieczątek wykonanych na początku naszej działalności – czyli w roku 1993!
 

Czy wystawiamy faktury vat?
Tak, zawsze przy odbiorze wystawiamy fakturę VAT.
 

Kolorowe pieczątki
W naszej ofercie znajdują się również pieczątki kolorowe.
Stanowią one dobre rozwiązanie dla uzyskania korzystnego efektu na przykład na wydrukach lub kserokopiach służących celom promocyjnym, lub zaakcentowaniu fragmentu oferty czy też prospektu.
Są one około 5 razy droższe od tradycyjnych, wymagają specjalnego sposobu projektowania (między innymi - poszczególne elementy nie mogą się stykać) oraz specjalnych wieloelementowych poduszek, które nie nadają się do samodzielnego uzupełniania tuszem.
We wszelkich zastosowaniach biurowych sprawdzają się jednak zdecydowanie lepiej pieczątki jednokolorowe
Czas realizacji – około 1 tygodnia, od dnia zaakceptowania wykonanego przez nas projektu na podstawie dostarczonego przez Klienta projektu wstępnego.

Czy można wykorzystać powtórnie stary automat lub inną obudowę?
Tak, można wykorzystać. Wymieniamy wtedy samą gumkę z tekstem i wklejamy do starego automatu. Najczęściej jednak trzeba wymienić wówczas również wkład tuszujący, ponieważ na starym są odciśnięte ślady poprzedniej pieczątki i nowa nie tuszuje się dobrze.

Na jak długo wystarcza tuszu w automacie?
Na około 3000 odbić. Potem można tusz uzupełnić, chociaż producenci automatów zalecają wymianę wkładu tuszującego. W naszym zakładzie tusz uzupełniamy bezpłatnie.

Jakiego tuszu należy używać w automatach i pieczątkach z polimeru?
Można zastosować wyłącznie tusz do pieczątek do kupienia w sklepach papierniczych. Najlepsze są tusze firm TRODAT i COLOP. Można stosować również tusze innych producetów, ale trzeba uważnie czytać etykiety, ponieważ niektóre tusze powodują rozpuszczanie pieczątek polimerowych, ich puchnięcie (pieczątka rozciąga się, nie mieści się w oprawie i uszkadza przy odbijaniu), rozpuszczanie kleju (taśmy klejącej), którym polimer jest przyklejony do automatu.

Jakie dokumenty są potrzebne do zamówienia pieczątki?
Formalnie każdy może zamówić dowolną pieczątkę. Nie potrzeba więc żadnych dokumentów. Jednak przy zamawianiu pieczątek lekarskich, adwokackich, urzędowych lub potwierdzających uprawnienia zawodowe, prosimy o przedstawienie dokumentu potwierdzającego prawo do posiadania takiej pieczęci.

Co powinno być na pieczątce firmowej?
Pieczątka firmowa powinna zawierać: nazwę firmy, nazwisko właściciela lub określenie spółki (s.c, sp. z o.o., S.A.), adres firmy (pod którym działalność jest zgłoszona do ewidencji),  numer NIP, dobrze jest podać numer telefonu, ewentualnie numer REGON. Można również zamieścić inne informacje, np. numery kont bankowych, adresy sklepów firmowych, itp.

Ile czasu trwa wykonanie pieczątki?
Pieczątki wykonujemy  w możliwie najkrótszym czasie, który nie przekracza 24 godzin. Standardowo jest to czas od jednej do pięciu godzin. W przypadku dużej ilości zamówień i wyjątkowo skomplikowanych zleceń, czas ten może zostać wydłużony.

Ile kosztuje ekspresowe wykonanie pieczątki?
W terminie ekspresowym - 90 minut doliczamy 20 zł do ceny netto.

Ile kosztuje wstawienie logo firmy lub innego znaczka graficznego?
Najczęściej nie pobieramy za to dodatkowych opłat. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy jest to bardzo złożona i pracochłonna grafika. Wtedy cenę uzgadniamy indywidualnie.

Czy wykonujecie pieczątki wg wzoru dostarczonego przez Klienta?
Tak. Najlepiej w takiej sytuacji dostarczyć wzór w postaci elektronicznej (pliki cdr, pdf, eps, ai zapisane w jak najstarszej wersji, czcionki zamienione na krzywe).

Czy pieczątkę trzeba odebrać osobiście?
Niekoniecznie. Można poprosić kogoś o odebranie, musi tylko wiedzieć, jaka jest treść pieczątki. Możemy też wysłać pieczątkę pocztą lub kurierem.

Płatność przelewem czy gotówką?
Klient kupujący u nas pierwszy raz płaci gotówką. Przy kolejnych zamówieniach wystawiamy fakturę przelewową na 7 lub 14 dni. Firmy stale współpracujące mogą być rozliczane 1 fakturą, wystawianą raz w miesiącu.

Czy można liczyć na jakieś zniżki?
Stali klienci maja stałe rabaty. Również przy większych zamówieniach udzielamy rabatów.

Ile kosztuje pieczątka?
Cena zależy od wielkości i rodzaju obudowy. Zapraszamy do składania zapytań o cenę drogą mailową.

Co zrobić jeżeli pieczątka źle odbija?
Słabo odbija - może brakować tuszu - należy uzupełnić lub zmienić wkład tuszujący.
Zalewa - Może być to spowodowane nadmiarem tuszu. Należy go odsączyć bibułką lub ręcznikiem papierowym.
Nierówno odbija - może być zużyty wkład tuszujący - należy go wymienić. Odklejona i przesunięta gumka - to najczęściej efekt użycia złego tuszu - można ponownie przykleić (zanim gumka uszkodzi się przy odbijaniu, bo wtedy trzeba zrobić nową).

Czy można zmienić jedną linię tekstu, lub pojedyncze słowo?
Nie, ponieważ najczęściej nie odbija równo, albo wymieniona linia odkleja się.

Troat

Kontakt

Kraków ul. Westerplatte 18, I piętro

telefon
(012) 429 45 86
email
biuro@stempel.kr.com.pl

Najczęściej zadawane pytania »

Wzory pieczątek »

Tusze do pieczątek »

Zamawianie pieczątek

  1. Przesyłacie Państwo e-mail (można również skorzystać z formularza na naszej stronie) z treścią pieczątki i danymi kontaktowymi.
  2. Wykonujemy projekt, który odsyłamy do Państwa akceptacji. Zawsze proponujemy najbardziej optymalne rozwiązanie – więcej »

Odbiór i dostawa

Pieczątki można odbierać osobiście w godzinach 9.00 – 17.00, w dni robocze. więcej »

Szybka przesyłka - jeden dzień »

SErr:128 SErr:128